“Este año, no!!”. Gala de la Cultura 2020

La Fallera Mayor de Valencia, Consuelo Llobell Frasquet y su Corte de Honor fue recibida a la entrada del Palau de Congresos por la colla de Tabal i dolçaina de la Junta Central Fallera.

Gala de la Cultura 2020

En el interior de las instalaciones se les han ofrecido a las máximas representantes de la Fiesta las tradicionales “Albaes” que las han emocionado durante la interpretación de las mismas.

Las componentes de las Cortes de Honor lucieron el segundo traje oficial y la Fallera Mayor de Valencia el confeccionado y regalado por el Gremios de Sastres y Modistos de Valencia.

La composición “Saragüel” del director y compositor Pere Vizcaino ha sido la interpretada por la banda Europa y la Gayano Woman. Composición que se estrenaba para la ocasión.

La dirección de esta Gala ha corrido a cargo de Gaspar Zamora con guión de Manuel Andrés Zarapico que ha conducido a la Compañia Estable de Teatre Faller con colaboraciones como la Maria Zamora, Paco Sarro,Voro Carsí, Carlos Galiana, Inma Guerrero y Pepa Gómez.

Pincha en este enlace para ver el album completo

La voz en off de Rafa Martín

Premiats del XLVI Concurs de Teatre Faller

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL JUVENIL:

-A: Alba Casas Sanz

EN EL PAPER DE: Gabriela DE L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT JUVENIL:

-A: Rafael Hèrcules Ferraro

EN EL PAPER DE: Sergi DE L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València – Duc de Calàbria

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT JUVENIL:

-A: Nuria Adraos González

EN EL PAPER DE: Rose DE L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea – Sant Marcel.lí

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL JUVENIL:

-A: Daniel Sáiz López

EN EL PAPER DE: Pedro DE L’OBRA: “L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez – Pintor Cortina

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL JUVENIL:

-A: Andrea Mir Olba

EN EL PAPER DE: Directora DE L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ JUVENIL:

-A: Paqui Olba Torrent i Hernán Mir Serrano

EN L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE JUVENIL:

OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea – Sant Marcel.lí

NOMINACIONS A MILLOR OBRA INÉDITA JUVENIL:

OBRA: “Transparent”

FALLA: Barri de Beteró

NOMINACIONS A MILLOR OBRA JUVENIL:

1 premi

A L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

2 premi

A L’OBRA: “L’altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez – Pintor Cortina

3 premi

A L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea – Sant Marcel.lí

4 premi

A L’OBRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Càdis – Dènia

5 premi

A L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València – Duc de Calàbria

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL PROMOCIÓ:

-A: Eva García Masegoso

EN EL PAPER DE: Marlene DE L’OBRA: “Boeing Boeing”

DE LA FALLA: Andreu Piles Ivars – Salvador Tuset

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT PROMOCIÓ:

-A: Antonio Fagoaga Ballester

EN EL PAPER DE: Marcus Lycus DE L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT PROMOCIÓ:

-A: Isabel Hernando Cebrián

EN EL PAPER DE: Clara/Candela DE L’OBRA: “La temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés – Litograf Pascual Abad

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL PROMOCIÓ:

-A: Miguel Marco Mesa

EN EL PAPER DE: Pseudolus DE L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL PROMOCIÓ:

-A: Inmaculada Guerrero Bolinches

EN EL PAPER DE: La Dona DE L’OBRA: “Shakespeare, la dona silenciada”

DE LA FALLA: Borrull – Túria

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ CATEGORÍA PROMOCIÓ:

-A: Jose Vicente Marco Ramírez

EN L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE CATEGORÍA PROMOCIÓ:

OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Càdis – Retor Femenía – Puerto Rico

NOMINACIONS A MILLOR OBRA INÉDITA CATEGORÍA PROMOCIÓ:

OBRA: “Amanita Officinalis”

FALLA: Quart – Palomar

NOMINACIONS A MILLOR OBRA CATEGORÍA PROMOCIÓ:

1 premi

A L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

2 premi

A L’OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Càdis – Retor Femenía – Puerto Rico

3 premi

A L’OBRA: “Shakespeare, la dona silenciada”

DE LA FALLA: Borrull – Túria

4 premi

A L’OBRA: “Amant a sou”

DE LA FALLA: Av. Giorgeta – Roís de Corella

5 premi

A L’OBRA: “La Temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés – Litógraf Pascual Abad

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL PRINCIPAL:

-A: Raquel Carrasco Redondo

EN EL PAPER DE: Germana James DE L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J. Rodríguez – Pintor Cortina

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT PRINCIPAL:

A: Kike Chisbert Cuenca

EN EL PAPER DE: Eduard DE L’OBRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Càdis – Dènia

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT PRINCIPAL:

-A: Pilar Zahonero Miralles

EN EL PAPER DE: Ajudant Pardilla DE L’OBRA: “Henry, retrat d’un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla – Dènia

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL PRINCIPAL:

-A: Juan Céspedes Garrido

EN EL PAPER DE: Actor 1 DE L’OBRA: “La Memória”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles – Músic Gómis

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL PRINCIPAL:

-A: Yolanda Ros Prats

EN EL PAPER DE: Actriu 1 DE L’OBRA: “La Memória”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles – Músic Gómis

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ PRINCIPAL:

A: Rafael Soler Sherpa EN L’OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles – Músic Gómis

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE PRINCIPAL:

OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles – Músic Gómis

NOMINACIONS A MILLOR OBRA DE LA CATEGORIA PRINCIPAL:

1 premi

A L’OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles – Músic Gómis

2 premi

A L’OBRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València – Duc de Calàbria

3 premi

A L’OBRA: “Henry, retrat d’un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla – Dènia

4 premi

A L’0BRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Càdis – Dènia

5 premi

A L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J.Rodríguez – Pintor Cortina

Nominacions dels premis de la Taula Valenciana

d’Autors teatrals

“Jo no he sigut”: Falla Vilanova de Castelló – Horticultor Galàn

13

Autors premiats al XXXIV Concurs Literari d’Obres de Teatre, Apropósits i Microteatre inèdits en llengua Valenciana

Microteatre

Josep Mª Diéguez de Jaureguízar 1er Finalista

Hernán Mir Serrano Guanyador

Apropósits

Ximo Hernández Marín 1er finalista apropòsit

Susana Gisbert Grifo Guanyadora

Teatre

Trini Navarro Vidagany 1er finalista teatre inèdit

Pako Albert Pastor 2º finalista teatre inèdit / guanyador teatre inèdit

Premis XXIV Concurs Juvenil i IV Concurs Senior de Declamació en Llengua Valenciana

CATEGORIA SENIOR

Tercer Premi

María Salud Benlloch Bolinches

Falla Barri Mont de Pietat

Segón Premi

Isabel Torrijo Latorre

Falla Cedre – Explorador Andrés

Primer Premi

Marta Rodríguez Martínez

Falla Quart Extramurs – Velázquez

CATEGORIA JUVENIL

Tercer Premi

Javier Elena Castilla

Falla Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

Segón Premi

Hugo Navas García

Falla Barri de Sant Isidre

Primer Premi

Sol Prior Estellés

Falla Veneçuela – Agustín Sales

Premi a les Falles mes actives a Xarxes Socials en Teatre Faller

Santa María Micaela – Martí l´Humà

Arquebisbe Olaechea – Sant Marcelí

Autor entrada: hablemosdefallas