Premis i Saragüells Infantil 2020

XXXVIII Concurs Literari d ́Aproposits Infantils Inèdits en Llengua Valenciana

 

-“La filla del rei tribal”, de No te trellat, 2 Finalista
– “El mag de foc”, de Vicente López i Torres, 1 Finalista
– “Horari Faller”, de Marcos E. Soriano i Soriano, Guanyador

XXXVIII Concurs Literari d ́Obres de Teatre Infantil Inèdites en Llengua Valenciana

– “L’ Atifell”, de Vicente López i Torres, 1 Finalista
– “I tu què pintes?” de Hernan Mir i Serrano, Guanyador

Premiats del XXXVIII Concurs Infantil de Teatre en Llengua Valenciana

MILLOR ACTOR MENUT:

-A: Pau Rodríguez Muñoz
EN EL PAPER DE: Esteban DE L’OBRA: “I tú qué pintes?” DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

MILLOR ACTRIU MENUDA:

-A: Adriana Balaguer Delgado
EN EL PAPER DE: Agnes DE L’OBRA: “La princesa que volia ser Príncep” DE LA FALLA: Vilanova de Castelló – Horticultor Galàn

MILLOR ACTOR NOVELL:

-A: Joan García Úbeda
EN EL PAPER DE: Joel DE L’OBRA: “I tú qué pintes?” DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

MILLOR ACTRIU NOVELL:

-A: Laura Lucía García Vaquero
EN EL PAPER DE: Margarita DE L’OBRA: “I tú qué pintes?” DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT:

-A: Neus Gurrea Villarreal
EN EL PAPER DE: Maria Agustina DE L’OBRA: “I tú qué pintes?” DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT:

-A: Mateo Mirasol Salvador
EN EL PAPER DE: Merlí DE L’OBRA: “Una història diferent” DE LA FALLA: Nord – Dr. Zamenhoff

MILLOR ACTOR PRINCIPAL:

-A: Iker Pascual Vinat
EN EL PAPER DE: James Filby DE L’OBRA: “L’Atifell” DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea – Sant Marcel.lí
16
MILLOR ACTRIU PRINCIPAL:

-A: Paula Saiz Chisbert
EN EL PAPER DE: A4 DE L’OBRA: “Volguts Pares” DE LA FALLA: Josep Soto Micó – Síndic Mocholí

MILLOR DIRECCIÓ:

-A: Paqui Olba i Hernán Mir DE L’OBRA: “I tú qué pintes?”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta

MILLOR OBRA INÉDITA:

-A L’OBRA: “I tú qué pintes?” DE LA FALLA: Duc de Gaeta

MILLOR MUNTATGE:

-A L’OBRA: “I tu què pintes?” DE LA FALLA: Duc de Gaeta

– La Pobla de Farnals

– La Pobla de Farnals

– La Pobla de Farnals

MILLOR OBRA:

1 premi

-A L’OBRA: “I tú qué pintes?”
DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals 18
2 premi

-A L’OBRA: “L’Atifell”
DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea – Sant Marcel.lí

3 premi

-A L’OBRA: “Benvinguts a Vila Albelló”
DE LA FALLA: Sta. Genoveva Torres – Arquitecte Tolsà

4 premi

-A L’OBRA: “Volguts Pares”
DE LA FALLA: Josep Soto Micó – Síndic Mocholí

5 premi

-A L’OBRA: “Una història diferent” DE LA FALLA: Nord – Dr. Zamenhoff

Nominacions infantils de la Taula d’Autors Valencians
-«La princesa que volia ser príncep»: Falla Vilanova de Castelló – Horticultor Galàn

Premis LVIII Concurs de Declamació Infantil

Categoría A:

Tercer Premi

Joan Garcia Ubeda
Falla Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

Segón Premi

Martina Ruiperez Navarro Falla Barri de Sant Isidre

Primer Premi

Ainoha Buades Villalobos Falla Barri de Sant Isidre

Categoría B:

Tercer Premi

Carla Estornell de la Vinya Falla Trinitat – Alboraia

Segón Premi

Carla Vidal Navarro
Falla Veneçuela – Agustín Sales

Primer Premi

Ana Terrero Garcia Falla L’Eliana-Cid

Categoría C:

Tercer Premi

Nora Ruiz Montalt
Falla Ribera – Convent de Santa Clara

Segón Premi

Claudia Sapena Latorre
Falla Veneçuela – Agustín Sales

Primer Premi

Sergi Pérez Díaz
Falla Barri de Sant Isidre

Premi Extraordinari:

Lluna Soria Vera
Falla Veneçuela – Agustín Sales

Autor entrada: hablemosdefallas