Premis Casal Bernat i Baldoví 2017

983686 582187028478334 1818450242 n

Analisats els llibrets, estudiada la documentació aportada, visitades les falles inscrites en el concurs, reunits els jurats de les diferents categories, se comunica que les comissions guanyadores dels Premis Bernat i Baldoví 2017 són les següents:

PREMI ALMODÍ A L’ESCENA REIVINDICATIVA VALENCIANA

“Pantomima financera”, de Vicent Martinez Aparici per a la falla Sant Vicent – Periodiste Azzati

PREMI GARROFA A LA CRÍTICA

1. Regne de Valéncia – Duc de Calàbria
2. Santiago Rusiñol – Comte Lumiares
3. Fra Pere Vives – Bilbao – Maximilià Thous

PREMI GARROFA INFANTIL A LA CRÍTICA

1. Poeta Asins – Alegret – Puçol (Els Jovenils)
2. Molinell – Alboraya
3. Passeig de l’Albereda – Avinguda de França

PREMI EL MÒLE A L’ARTÍCUL D’INVESTIGACIÓ EN EL LLIBRET

1. El Charco (Catarroja). “Ferrando II, l’últim Trastàmara”, de Joan Romero i Moya
2. L’Albufera (Catarroja). “L’història del tebeo valencià”, d’Ampar Orellano.
3. Ex-Aequo per a les comissions: Santa Maria Micaela – Martí L’Humà. “Orígens del cine valencià”, de Josep Ynat i Marqués.
Mare de Deu de la Cabeça – Jose Maria Mortes Lerma. “La seda en Valéncia”, de Maximino Gómez i Emilia Bertolín.

Mencions especials a les comissions Plaça Espanya, Francesc Climent – Uruguai – Marqués de Bellet i Regne de Valéncia – Ciscar

PREMI RENAIXENÇA A L’US DE LA LLENGUA VALENCIANA DURANT L’EIXERCICI FALLER

Premi Renaixença: L’Albufera (Catarroja)
Accèssit premi Renaixença: Pl. Verge de Lepanto (Castellar)

PREMI A LA MILLOR DICCIÓ EN EL CONCURS DE TEATRE EN LLENGUA VALENCIANA

Santa Maria Micaela – Martí L’Humà, grup infantil, per la representació de l’obra “Atra de princeses”.

DISTINCIÓ PURNA A L’US DE LA LLENGUA VALENCIANA EN EL LLIBRET

Azcàrraga – Ferran el Catòlic
Bisbe Jaume Pérez – Lluís Oliag
El Charco (Catarroja)
El Rabal (Catarroja)
Ferran el Catòlic – Àngel Guimerà
Fra Pere Vives – Bilbao – Maximilià Thous
Francesc Climent – Uruguai – Marqués de Bellet
Garcia Morato – Yecla
Guillem de Castro – Triador
Guillem Sorolla – Recaredo
Humaniste Mariner – Manuel Simó
Illes Canàries – Trafalgar
Joaquín Costa – Comte d’Altea
L’Albufera (Catarroja)
L’Amistat (Alfafar)
Lo Rat Penat
Mare de Deu de la Cabeça – José María Mortes Lerma
Palleter – Erudit Orellana
Pare Santonja – Cardenal Benlloch (Mislata)
Pere Cabanes – Comte Lumiares
Plaça Espanya
Regne de Valéncia – Ciscar
Regne de Valéncia – Duc de Calàbria
Rei Jaume I (Catarroja)
Rubén Darío – Fra Lluís Colomer
Salamanca – Comte d’Altea
Sant Rafael – Antón Martín
Santa Maria Micaela – Martí L’Humà
Santiago Rusiñol – Comte Lumiares
Verge de Lepanto (Castellar)

Les distincions Flama se faran públiques quan concloguen les visites a totes les falles de la ciutat.

El Casal Bernat i Baldoví agraïx l’esforç de totes i cada una de les comissions participants, en una felicitació especial per a les guanyadores d’una edició que ha contat en un nou récort de participació, lo que ha supost un notable aument de la competència en les diferents categories.

Autor entrada: hablemosdefallas

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *